محصول به سبد خرید اضافه شد
0
فروشگاه آنلاین بانک کتاب بهار| وارد شوید

معرفی کتاب «چرا می‌خوابیم؟»

دسته‌بندی: معرفی کتاب
تاریخ: 8 شهریور 1401
بازدید: 112 بازدید

معرفی کتاب «چرا می‌خوابیم؟» اثر متیو واکر؛ اهمیت خوابیدن در زندگی روزانه

کتاب «چرا می‌خوابیم؟» نوشته‌ی متیو واکر در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی است با نام کامل «چرا می‌خوابیم؟ قدرت خواب و رویا» که توسط ناهید ملکی منتشر شده و نشر نوین آن را به بازار عرضه کرده است. این کتاب علمی محبوب سال ۲۰۱۷ منتشر شد و متیو واکر، دانشمند انگلیسی آن را نوشته است. او مدیر موسسه‌ی مرکز علوم خواب انسان‌ها در دانشگاه برکلی است. تخصص واکر عصب‌شناسی و روانشناسی است و در نوشتن کتاب «چرا می‌خوابیم؟» هم از همین دانشش بهره گرفته است.

احتمالا می‌دانید که در طول روز خواب به مدت ۸ ساعت توصیه شده است اما افراد کمی هستند که این میزان از خواب را تجربه کنند. واکر در این کتاب تاکید می‌کند که کمبود خواب چه اتفاقات مهلکی را ممکن است در پی داشته باشد. کتاب شامل پنج بخش است. بخش اول توضیح می‌دهد که اصلا خواب چیست. بخش دوم توضیح می‌دهد که چرا اصلا بدن انسان به خواب نیاز دارد. بخش سوم درباره‌ی رویا دیدن است. بخش چهارم درباره‌ی قرص‌های خواب صحبت می‌کند و مبحث جالبی هم درباره‌ی ارتباط خواب و تحولات اجتماعی دارد. آخرین بخش نتیجه‌گیری مباحث کتاب است و اینکه بالاخره خوابیدن یا نخوابیدن؟ مساله کدام است؟

این اولین کتاب واکر در مقام نویسنده بود که با موفقیت زیادی رو‌به ‌رو شد.

کتاب-چرا-می-خوابیم
عکس-متیو-واکر
WhayWeSleep
برچسب‌ها:

بانک کتاب بهار

بانک کتاب بهار با ۱۰ سال سابقه فعالیت در زمینه معرفی و توزیع کتاب و محصولات آموزشي را دارا است.

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

بانک کتاب بهار با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه معرفی و توزیع کتاب و محصولات آموزشي را دارا است.

این مجموعه با همت جمعی از جوانان تحصیلکرده مشهد و با مشاورت و مشارکت تعدادی از اساتید دانشگاه و معلمان و مدیران با سابقه، با رویکردی علمی بستری مناسب در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی و اعتلای فکری مردم فراهم آورده است.

اگرچه عمده فعالیت ما در زمینه کتابهای کمک درسی، تیزهوشان و کنکوری بوده است، لکن چند سالی است که کتابهای ناشرین برگزیده کودک و نوجوان و عمومی و نیز وسایل کمک آموزشی را در دستور کار خود قرار داده است.

انتخاب کتاب فروشي، برگزیده کشور در ۶ سال متوالی و در ۶ همایش ملی از جمله افتخارات ما می باشد. با تاسیس بیش از ۵ شعبه فعال در غرب مشهد عمده نیاز اهالی محترم این منطقه را تامین نموده وخداوند متعال را شاکریم که توانسته ایم در زمینه اشتغال و کارآفرینی تعدادی از همشهریان خود را فراهم آوریم.

کتاب‌های عمومی | کتاب‌های کمک درسی | کتاب‌های کودک و نوجوان